Praca z przekonaniami / emocjami

Nasze przekonania, myśli, a co za tym idzie, związane z nimi emocje czasem kierują naszym życiem. Często są one tak głęboko w nas zakorzenione, że dopóki ich nie zmienimy, nie będziemy też w stanie zmienić chociażby swoich nawyków żywieniowych. Nie zmienimy tym samym też swojej diety, gdyż nasz umysł będzie nam podpowiadał, że to dla nas niedobre, że generuje zbyt dużo wysiłku, smutku i tęsknoty za tymi np. niezdrowymi smakołykami…

A to nieprawda, gdyż ciało, by miało sprawny umysł potrzebuje go zasilać zdrowym jedzeniem. Stąd warto łączyć pracę ciała z umysłem. Pracę z nawykami żywieniowymi z pracą z naszymi przekonaniami. Już wiem na 100%, że to nasz umysł steruje naszym ciałem, stąd często bywa, że bez dwutorowej pracy, trudniej będzie zmienić nawyki, tym samym np. polepszyć swoje zdrowie.

Z racji tego, że posiadam przygotowanie do pracy w nurcie psychologii behawioralno- poznawczej, pracuję także z przekonaniami pacjentów. Racjonalna Terapia Przekonań to narzędzie, które pozwala pacjentowi spojrzeć na jego myśli i idące za nimi emocje z punktu widzenia obserwatora. Pomaga „rozpracować” pewne schematy, bez wchodzenia w psychoterapię. Jeśli istnieje taka potrzeba, to oczywiście psychoterapia jest przeze mnie polecana. Niemniej jednak pewne sprawy wystarczy wypisać i omówić z kimś, kto inaczej patrzy na nasze ciało i umysł niż my sami. Tym kimś mogę być ja. Prowadząc też warsztaty dla kobiet, staram się przedstawiać różne formy pracy nad emocjami, korzystając też z różnych narzędzi, jak afirmacje, karty wewnętrznego rozpoznania, totalna biologia, ustawienia systemowe, medytacje.

Jeśli chcesz skorzystać z tej formy terapii- zapraszam 😊 

    %d bloggers like this: