Praca z ciałem

Nasze ciało kumuluje nasze emocje. Jeśli nie jesteśmy dojrzali emocjonalnie, czy też wypieramy emocje, trzymamy je w ciele. Tak też powstają m.in. różne choroby czy też dysfunkcje w układzie mięśniowym. Z pomocą przychodzą na szczęście różne techniki uwalniania emocji poprzez pracę z ciałem, a także różne formy aktywności fizycznej.

Oczywiście stała współpraca z fizjoterapeutą czy/i osteopatą, a także trenerem medycznym jest bardzo pomocna. Jeszcze lepiej jest posiadać świadomość swojego ciała, dzięki której jesteśmy w stanie poznać je na tyle, że w sytuacji, gdy dojdzie do jakiejś jego dysfunkcji- sami będziemy umieli sobie pomóc. Przy pracy ze zmianą nawyków żywieniowych, a co więcej, przy pracy nad własnym zdrowiem, warto pomyśleć także o wsparciu innych specjalistów niż dietetyk. Ponieważ nasze ciało to układ naczyń połączonych, czasem dla zwiększenia efektywności terapii- korzystanie z usług innych osób jest niemalże niezbędne. Przy problemach z trawieniem, idealnym rozwiązaniem jest także nawiązanie współpracy z fizjoterapeutą, który wykona masaż wisceralny narządów wewnętrznych, co zaowocuje poprawą naszego metabolizmu.

Dla przykładu:

Napięcia w barkach, które często kumulujemy mogą być typowym problemem dla ciała, związanym chociażby z brakiem ergonomii pracy przed komputerem. Mogą być także związane z tym, że emocjonalnie nosimy odpowiedzialność na swoich barkach i  gdy czujemy ich nadmiar- barki się napinają. To generuje napięcie nie tylko w tym obszarze ciała, ale i przenosi się na jelita. Zależność jest bardzo oczywista, związana z przeciążeniem i nadmiarem stresu. Wspiera się nie tylko barki, ale i jelita 😊 Pomocne mogą być m.in:

– regularna joga i stretching

– wizyta u fizjoterapeuty

– masaż wisceralny

 – praca z umysłem, np. poprzez wizualizacje

– akupunktura i akupresura

– praca z oddechem i relaksacja

Zajrzyj do moich partnerów 😊

    %d bloggers like this: