O MNIE

Mam na imię Marta. Jestem dietetykiem klinicznym oraz terapeutą naturalnym. Co ważne, jestem także, a może i przede wszystkim, pasjonatką zdrowego stylu życia, w nurcie IM MNIEJ, TYMWIĘCEJ 😊 Kocham zdrowo gotować, jeść, wypoczywać na łonie natury, cieszyć się życiem.

Moja droga zawodowa była wielotorowa. Ukończyłam Technologię Żywności i Żywienie Człowieka, ze specjalizacją Zarządzanie Jakością Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Następnie ukończyłam Towaroznawstwo ze specjalizacją Marketing Produktu, na Uniwersytecie Ekonomicznym, również w Poznaniu. W międzyczasie obroniłam dyplom licencjacki z Dietetyki na UP w Poznaniu i o włos, a wylądowałabym na doktoracie (chyba trochę przez pomyłkę… 😊 ). Praktykując w gabinecie, a także na uczelni w projekcie naukowym, poczułam, że potrzebuję czegoś „więcej” dla mojej wiedzy. Wiedziałam bowiem, że moim przeznaczeniem jest praca z ludźmi, a wiedza i przekazywanie zaleceń tylko z dziedziny żywienia i dietetyki, to za mało. Zaczęło się od zainteresowania ziołolecznictwem. Tym sposobem ukończyłam Terapie Naturalne w Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu. Tak naprawdę od momentu rozpoczęcia studiów w tej szkole, zaczęła się moja wielka przygoda ze zdrowiem, z medycyną alternatywną, z naturoterapią. Rozpoczął się też mój samorozwój i zmiana mnie, jako osoby, jako kobiety, jako dietetyka i terapeuty.

W tej chwili pracuję wielotorowo, holistycznie. Od dbania o ciało człowieka i to, czym i jak je karmisz, po pracę z umysłem i duszą. Już wiem, że ciało podlega umysłowi i poprzez myśli, które się w nim rodzą, decyduje za nas, nie zawsze będąc naszym przyjacielem. Tylko praca nad zmianą myśli, budowanie wewnętrznej motywacji jest w stanie to zmienić. Stąd pokochałam pracę z przekonaniami, które budują nasze emocje. Bywa, że są one tak ugruntowane w naszej podświadomości, że bez ich zmiany, nie zaczniemy zmieniać swoich nawyków żywieniowych, nie wspominając już o poprawie jakości życia. Bywa, że w pracy z pacjentami, używam narzędzia, jakim jest Totalna Biologia, której jestem wielką pasjonatką.  Co najważniejsze, zawsze staram się Ciebie słuchać i kiedy trzeba- wypracować kompromis dla wspólnego dobra. Mam przekonanie, że małe kroki są dużo ważniejsze, niż skok na głęboką wodę. Za to, tam, gdzie chcesz dojść, nie ma dróg na skróty… (to moje małe motto).

Moją małą misją jest prowadzić swoich podopiecznych przez ścieżkę, na której odkryją siebie na nowo, ucząc się kierować swoimi myślami i emocjami. A także co za tym idzie- nawykami żywieniowymi. Świadome kreowanie nawyków żywieniowych jest bowiem tym, co procentuje na Twoje zdrowie, na długie lata. A co do ścieżki… Każdy z nas ma ją inną. Za to jest ona za każdym razem fascynująca. Jeśli tylko jesteś gotowy/a, by nią przejść- czeka Cię wiele wyzwań, za którymi znajduje się też wiele przyjemności. Mam wrażenie, że z każdym dniem jest coraz bardziej ciekawa ludzi, ich historii i doświadczeń. Jeśli Ty także jesteś ciekaw, jak pracuję- poznajmy się. 😊

Wystarczy spróbować rozluźnić się do życia 😊 Ufam, że to potrafisz, a jeśli tylko chcesz- spróbuję Ci w tym pomóc 😉 Zapraszam do mojej przestrzeni.

Możesz też posłuchać mojej rozmowy o kobiecości, o zdrowiu, energii yin i yang w Kobiecankach: https://open.spotify.com/episode/0L3szYj79KAzr4YygYckZt?si=qSZOOUA6TwClqNgdGofhKw


							

				

				

	 
								
    %d bloggers like this: